Body sme nechali na Kysuciach

26.09.2016

Prvá liga žien sa rozbehla počas predchádzajúceho víkendu. Na Kysuce cestovali naše dievčatá v oklieštenej zostave. „Sedem statočných“ a brankárka však odolávali domácim viac než húževnato. Talentované „žihadlá“ z Kysúc sa napokon presadili a tak Florpédo prehralo v Kysuckom Novom Meste 1:5.

Úvodný gól sme inkasovali na začiatku siedmej minúty. Na druhý si však domáce hráčky museli počkať ďalších deväť minút. Škoda, že Florpédo nepodnikalo častejšie protiútoky. Sporadických príležitostí mali dievčatá niekoľko, no nedokázali ich premeniť na strelenie gólu.

Prišiel tak v poradí tretí presný zásah domácich dievčat. V závere druhej tretiny sa konečne presadili aj naše hráčky. Po prihrávke Terézie Čeligovej sa našou úvodnou strelkyňou sezóny stala Henrieta Kavická – 1:3. „Strelený gól ma potešil, no viac by ma hrialo na duši, keby sme v tomto zápase získali nejaké body,“ povedala po zápase Heňa Kavická.

Do záverečnej časti hry nastúpili Florpeďáčky s odhodlaním, čo najdlhšie odolávať tlaku domácich a pokúsiť sa udrieť z brejkovej situácie. Žiaľ, už v tretej minúte inkasovali zbytočný gól, ktorý výrazne priblížil plný bodový zisk domácim Kysučankám. Keď deväť minút pred koncom zápasu domáci tím zvýšil na 5:1, bolo všetkým jasné, že body zostanú doma. „Za bojovnosť patrí dievčatám poďakovanie. Defenzívnu činnosť sme zvládli celkom dobre, no nedokázali sme využiť brejkové situácie. Navyše sme mali aj trochu smoly, pretože sme nastrelili dvakrát konštrukciu bránky,“ zhodnotil tréner FbO Florpédo Miroslav Hýlek.

MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – FbO FLORPÉDO BRATISLAVA 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Góly a asistencie FbO: Henrieta KAVICKÁ (Terézia ČELIGOVÁ).

Vylúčenia: 0:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.