Prestrelka Prnovej s Čeligovou

26.09.2016

Na druhý zápas sezóny cestovali naše dievčatá v rovnako úzkej zostave ako v sobotu. Predstavili sa pod hradom Matúša Čáka v Trenčíne. Defenzívna taktika Florpédu tamer vyšla, pretože minútu pred koncom viedol domáci tím len 6:5... Napokon sme prehrali 5:8 a zaujal hlavne strelecký súboj domácej Michaely Prnovej s našou Teréziou Čeligovou.

Veľmi opatrný florbal v pomalom tempe vyhovoval Florpédu. Domáce hráčky sa prispôsobili našej hre a len sporadicky a z veľkej vzdialenosti ohrozovali našu brankárku Martinu Matejíkovú. Už keď sa zdalo, že sa prvá tretina skončí bez gólov, zavelila počas presilovej hry do útoku hrajúca trénerka Trenčína Nadežda Hájková – 1:0.

V druhej časti hry domáce hráčky zrýchlili pohyb, no Florpédo malo dobre rozostavenú zónovú obranu a odolávalo tlaku domácich. Čo prešlo pochytala naša gólmanka. Navyše v dvadsiatej piatej minúte vyrovnala Terka Čeligová na 1:1. Približne v polovici súboja prišli dve „hluché“ minúty zo strany hráčiek Florpéda, ktoré domáce hráčky potrestali tromi rýchlymi gólmi a vytvorili si tak pohodlný náskok v pomere 4:1. To už začala úradovať strelkyňa zápasu Trenčianka Michaela Prnová, ktorá napokon strelila päť gólov a tak zariadila domácim dva body. Zahanbiť sa nedala ani naša Terézia Čeligová, ktorá skórovala štyrikrát! Najdramatickejšími minútami súboja boli posledné dve. Z relatívne nevinného skóre 6:3 pre Trenčín vyrobili naše baby drámu. Čeligová totiž v rozpätí necelej minúty zavesila dva góly a znížila na 6:5. Prílišná snaha vyrovnať a únava z dvoch duelov hraných v nízkom počte hráčiek však zariadila svoje. Dievčatá poslednú minútu nezvládli a ešte dvakrát inkasovali a prehrali 5:8... „Aj dnes podali moje zverenkyne dobrý výkon. O to viac ma mrzí, že nám chýbali dve hráčky a skutočnosť, že sa nám nepodarilo počas víkendu bodovať. Dievčatá by si za snahu nejaký ten bod zaslúžili. Nevadí, ideme ďalej, káder musíme doplniť a stabilizovať a na to nám slúži tohtoročná sezóna,“ povedal po zápase tréner Florpéda Miroslav Hýlek.

ŠK 1. FBC Trenčín – FbO FLORPÉDO BRATISLAVA 8:5 (1:0, 3:2, 4:3)

Góly a asistencie: Hájková (Prnová), Kotlářová (Antalíková), Prnová (Hájková), Prnová (Hájková), Marušincová, Prnová (Hájková), Prnová (Rástočná), Prnová (Kožíková) – Terézia ČELIGOVÁ (Lívia MIHOKOVÁ), Lívia MIHOKOVÁ (Lívia JURKOVIČOVÁ), Terézia ČELIGOVÁ (Lívia JURKOVIČOVÁ), Terézia ČELIGOVÁ (Lívia MIHOKOVÁ), Terézia ČELIGOVÁ (Lívia MIHOKOVÁ).

Vylúčenia: 0:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.