Čeligová: „Každý gól, je zásluhou celého tímu...“

27.09.2016

Poriadnu „kanonádu“ spustila naša Terézia Čeligová počas víkendového zápasu prvej ligy žien proti domácemu ŠK 1. FBC Trenčín. Počas úvodnej tretiny sa postupne zastreľovala. V tej druhej vyrovnávala na 1:1 a v záverečnej zavesila v priebehu štyroch minút čistý hetrik a dostala Florpédo do zápasu!

Výraznou mierou jej kontrovala domáca Miška Prnová, ktorá dokázala do našej bránky nasúkať až päť presných zásahov. „Bigo“ ako Teréziu Čeligovú všetci prezývajú, si veru nepamätá, či niekedy strelila štyri góly v súťažnom zápase. „Veru niečo sa mi marí, ale na konkrétny súboj si už nespomínam,“ premýšľa „Bigo“ a zároveň dodáva: Streliť štyri góly a pomôcť tímu k dobrému výsledku je vždy veľmi dobrý pocit. Škoda však, že nám výhra pretiekla medzi prstami. Každý gól je zásluhou celého tímu a nie je dôležité kto ho dal, ale že každá z nás bojovala, tak to bolo v našom prípade.“

Prehra však zatienila individuálny úspech, čo videla Čeligová svojim pohľadom nasledovne: „Bolo potrebné takmer každú loptičku vystreliť na bránku súperiek a skúsiť či to tam padne. Veľa akcií sme komplikovali nepresnými a riskantnými prihrávkami z čoho vznikali prečíslenia domácich a z nich sme niekoľkokrát zbytočne inkasovali. V poslednej tretine som skúsila zobrať zodpovednosť na seba, kedy som každú získanú loptičku vystrelila na bránu Trenčína a padalo to tam. Kebyže to príde skôr, zápas sa mohol odohrávať úplne inak a my by sme sa dnes mohli možno tešiť z dvoch bodov. Záverečná minúta nám vôbec nevyšla a dvakrát sme v nej inkasovali. Je to veľká škoda, lebo tento zápas ma bude ešte veľmi dlho mrzieť...“

Rovnako nezabudla štvorgólová strelkyňa ani na našu brankárku Martinu Matejíkovú, ktorá v oboch zápasoch a teda aj v Kysuckom Novom Meste v mnohých situáciách podržala Florpédo svojimi zákrokmi. „Disponujeme družstvom mladých a zatiaľ neskúsených hráčiek, niektoré z nich ešte nehrali ani ligu a tieto zápasy boli ich premiérou. Veľké vďaka patrí aj nasej brankárke, ktorá nás veľmi podržala.“