Stašová „zvalcovala“ Florpédo

24.10.2016

Dievčatá v prvej lige žien odohrali počas víkendu jeden zápas. Cestovali do ďalekého Sabinova, ktorý nás vôbec nešetril. Presnejšie ich skúsená hráčka Martina Stašová, ktorá strelila osem z celkového počtu trinástich gólov a tak Sabinov vyhral 13:2.

Zónová obrana našich dievčat nevydržala veľmi dlho a svoj strelecký účet si už po troch minútach otvorila Stašová, ktorá do konca prvej tretiny zavesila všetky tri góly Sabinova.

Dievčatám nevyšiel ani úvod druhej časti hry a domáci tím postupne zvyšoval svoj náskok. Prvý gól strelilo Florpédo až v 39. minúte. Presne trafila Lívia Mihoková po prihrávke Henriety Kavickej. Gól naše baby navnadil a hneď po druhej prestávke strelili ďalší zásluhou Terézie Čeligovej, ktorej prihrávala Dáša Kalmárová. To bolo však z našej strany všetko a Východniarky si do konca zápasu spravili z našej bránky strelnicu. Skóre sa napokon zastavilo na hrozivom čísle – 13:2... „Nepostrážili sme si opäť jedinú hráčku súperiek Martinu Stašovú, o ktorej sme dobre vedeli, že je jedinou strojkyňou víťazstiev Sabinova a že ťaží predovšetkým zo spolupráce s Barborou Boháčovou. Je nás málo a z toho mála, čo máme, sú stále jedna, či dve hráčky zranené, prípadne choré. Túto sezónu sa pokúsime nejak prečkať, prípadne sa ešte nejak posilniť,“ povedal tréner Florpéda Miroslav Hýlek.

FBC Predator Sabinov – FbO FLORPÉDO BRATISLAVA 13:2 (3:0, 5:1, 5:1)

Góly a asistencie: Martina Stašová 8, Boháčová 2, Duľová 2, Hrabčáková – Lívia MIHOKOVÁ (Henrieta KAVICKÁ), Terézia ČELIGOVÁ (Dáša KALMÁROVÁ).

Vylúčenia: 1:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.